براحتی در لیسنینگ آیلتس ، 7 بگیرید ! راهکار هایی برای افزایش نمره لیسنینگ آیلتس

من همیشه در سمینارهای لیسنینگ آیلتس این پنج نکته را با اسلایدشو و بصورت پاورپوینت در ابتدای صحبت هایم در مورد افزایش نمره لیسنینگ آیلتس پخش می کنم و توضیح می دهم چرا که اعتقاد دارم تنها با رعایت همین 5 نکته ساده می توان جهت افزایش نمره لیسنینگ آیلتس اقدام کرد!

  • دقت کنید که listen با hear تفاوت دارد. تفاوت این دو در فقدان عنصر attention است. شما نباید لیسنینگ آیلتس را بشنوید. باید کاملا به آن گوش فرا دهید. نکته طلایی این است: بر عکس گفته خیلی از استاد های جعلی آیلتس، نباید همزمان هم گوش دهید هم متن ها را بخوانید. باید از قبل متن ها را خوانده باشید. و سپس با ذهنیتی که دارید ، در لحظه فقط به لیسنینگ با دقت گوش فرا دهید.
  • نکته مهم دیگر این است که شما نیاز نیست همه سوالات را جواب دهید. شما احتیاج دارید فقط سی تا از چهل مورد را پاسخ دهید تا نمره فوق العاده 7 را در لیسنینگ آیلتس بگیرید. یعنی از هر چهار سوال، یک سوال را می توانید غلط بنویسید! پس نگران نباشید و با خیال راحت به پیش بروید و سعی کنید سوالات آسان را از دست ندهید!
  • سکشن یک را کامل جواب دهید. بخش اول آزمون لیسنینگ بسیار ساده است. اگر می خواهید به آیلتس 7 برسید ، بخش اول را از دست ندهید!
بهترین استاد آیلتس
  • برای افزایش نمره لیسنینگ آیلتس یکی از سخت ترین قسمت ها برای بچه ها ، سکشن سوم آزمون و علی الخصوص سوالات سه گزینه ای است. این سوالات سخت اند چرا که شما زمان برای خواندن آن ها ندارید. راه حل چیست؟ زمان ایجاد کنید! بجای هدر دادن زمان با ارزش خود برای چندباره خواندن سوالات در بخش اول و دوم که ساده ترند ، زمان خود را به خواندن بخش سوم اختصاص دهید. یک راه حل خیلی خوب دیگر نیز حذف گزینه های بی خود است:

الف) ما گزینه های خیلی واضح و علنی را نمی خواهیم . آن ها جواب نیستند! هرگز گزینه ای را به راحتی انتخاب نکنید فقط بخاطر اینکه لغتی در آن وجود دارد که در لیسنینگ هم آن را شنیده اید. سیستم پاسخ دهی در بخش سوم ، بر خلاف بخش اول و دوم ، inferential است. یعنی خیلی direct و علنی جواب ها نمی آیند.

ب) گزینه هایی که با هم در تضاد کامل هستند ، یکی از آن ها حتما غلط است.

و اما نکته آخر که به نظر من برای افزایش نمره لیسنینگ آیلتس از سایر نکات مهم تر است:

  • تا می توانید سریال های انگلیسی ببینید و موزیک انگلیسی گوش دهید. من همیشه در ویدیوهای ابتدایی پکیج های آیلتس توضیح داده ام که تا می توانید در این مدتی که همراه با ویدیوهای من آیلتس را پیش می برید موزیک انگلیسی گوش داده و شب ها که خسته ترید ، سریال انگلیسی ببینید. چه چیزی بهتر از سریال friends یا how I met your mother؟
افزایش نمره لیسنینگ آیلتس