ترموستات می دونید چیه؟ مردا و پسرا احتمالا بهتر می دونن. اما در کل ترموستات یه کنترل کننده س. کنترل کننده ی دما. یا توی بحث ما ترموستات ذهنی ینی کنترل کننده ی رویاها! خیلی از ماها به خاطر گذشته ای که داریم ، مثلا به خاطر پدر کارمندی که داشتیم ، یا بخاطر ماشینای پرایدی که کل زندگی سوار شدیم ، حتی رویای داشتن یک بنز هم برامون دور از دسترسه.

توی این ویدیو می خوام براتون بگم که اگه واقعا به چیزی نمیتونید برسید، دست کم رویاش رو برای خودتون محدود نکنید. مثلا داشتن بوگاتی. اگرچه برای خیلی از ماها ( به طور واقع گرایانه ای ) دور از دسترسه، اما چرا حتی توی رویاهامونم جرات داشتنش رو از خودمون می گیریم؟ قانون ترموستات ذهنی می گه اگه باور نداشته باشیم که می تونیم به چیزی برسیم، واقعا اون چیز برامون دور می شه. باید درجه ی ترموستاتمونو بکشیم بالا. اگه حدمون در حد پرایده ، بکشیمش تا بنز. اگه در حد بنز بوده ، بکشیمش تا بوگاتی!

مثلا درباره آیلتس ، اکثر بچه های من می گن “استاد نمره 8 که برای از ما بهترونه”

جواب من اینه : “بیخود کردین! من هر سال کلی از شاگردام هشت می گیرن. چرا؟ چون باور دارن. چون می دونن اونا خودشون از همه بهترن! چرا نگیرن؟ میشینی مثه بچه آدم درس می خونی و میگیری.”

بنز؟ چرا نشه؟ وقتی ممد سگ سیبیل چهار تا خرید و فروش کرده و تونسته بنز بخره ، چرا من دکترای ادبیات از شهیدبهشتی نخرم؟ من هم هوشم ازون بالاتره هم توانایی هام هم روابطم!

برای اینکه بی راهه نریم ، ویدیوی یکی دو دقیقه ای من رو درباره ترموستات ذهنی ببینید.