دوستان عزیز آیلتسی، در ویدیویی که خواهید دید ، امیر مرادی ، از اساتید خوب موسسه کپسول زبان ، در زمینه آموزش لغات انگلیسی به شما کمک می کنه تا کلی صفت و لغات باحال درباره صفات ظاهری افراد یاد بگیرید. امیر، دست شما رو می گیره و از ابتدای زبان ، یعنی صفات ساده‌ای مثل fat و thin شروع می کنه، تا میرسه به صفات پیچیده‌تر مثل plump و broad shouldered . بنابراین ، شدیداً بهتون توصیه می‌کنم ویدیوی حدود پانزده‌دقیقه‌ای ما رو ببینید و ازش لذت ببرید.

بیان صفات ظاهری با استفاده از کلمات انگلیسی :

بچه‌ها ، همتون می دونید که ما توی انگلیسی کلی کلمه داریم که باهاش می تونیم physical appearance یا صفات ظاهری رو توضیح بدیم. بیاید چندتا شون رو باهم مرور کنیم :

صفات درباره وزن:

مثلاً هممون می دونیم که fat میشه چاق. اما به نظرتون بچه‌ها ، تپل چی میشه؟ میشه plump. حالا احتمالاً باز خیلیاتون می دونید که لاغر میشه thin . اما به نظرتون استخونی و خیلی خیلی لاغر چی میشه؟ میشه skinny . هیکل رو فرم و ورزشکاری رو هم که میگن fit یا slim . چهارشونه هم که میشه broad-shouldered . توپُر و عضلانی هم که میشه well-built . می بینید بچه‌ها؟ همین الان با تماشای این ویدیو از یکی از اساتید گروه آموزشی ما ، می تونید کلی از این کلمات رو ظرف حدود فقط ده دقیقه یاد بگیرید. کاملا رایگان و راحت. با تلفظ و با شکل ، که توی حافظه تصویریتونم خوب بشینه. خب، حالا بریم سراغ گروه دیگه ای از صفات؟

ویژگی های صورت:

بچه‌های عزیزم، مثلاً کک و مک به انگلیسی چی میشه؟ البته خداروشکر توی فرهنگ و کشور ما ایرانیا، مثل مثلاً انگلستان خیلی صورت های کک و مکی دیده نمی شه ، اما به هر حال یاد گرفتن لغتش بد نیست براتون. چون مطمینم خیلی از شاگردا بلد نیستن و اگه شما امروز یادش بگیرید کلی جلو میفتید. کک و مک به انگلیسی میشه freckles .

زخم روی صورت چی میشه حالا اگه خیلی زرنگید؟ میشه scar . آل پاچینو یه فیلم معروف داره به اسم صورت زخمی شاید دیده باشیدش. به انگلیسی میشه scar face .

صفاتی درباره مو:

خب طبیعتا موی کوتاه میشه short hair و موی بلند میشه long hair اما درباره موی موجدار و مجعد و صاف و … چی > چیزی می دونید بچه زرنگا؟ … موی موجدار و مجعد میشه wavy . موی صاف میشه straight و موی فرفری میشه curly . توی ویدیو، کلی مدل موی دیگه هم بهتون یاد دادیم که حتما ببینیدش.

چرا دیدن ویدیو بهتر از خوندن این متنه؟

بچه‌های عزیزم ، وقتی ویدیو می بینیم سایر حواسمون هم در آموزش تحریک می شه. مثلاً تلفظ ها رو می شنویم. و کلی عکس هم از صفاتی که داریم یاد میگیریم می بینیم که خیلی کمکمون می کنه در بهتر به خاطر صپردنش جرا که حافظه بصریمونو تحریک می کنه.

پس برید و بترکونید و با دیدن این ویدیوی پونزده دقیقه ای کلی چیز باحال یاد بگیرید و باهاش بتونید راحت تر ویژگی های فیزیکی افراد رو به انگلیسی توصیف کنید.