خب دوستای گلم ، ما در ویدیوهای قبلی ، مفصل درباره صفات ظاهری افراد مثل صفت‌های چاق و لاغر و موی فرفری و آدم چهارشانه و … حرف زدیم. حالا وقتشه که توی این ویدیو براتون از صفات اخلاقی که درباره‌اشخصیت افراد مثل صبور و مهربان و … است حرف بزنیم.

امیر مرادی عزیز که یکی از اساتید خوب کپسول زبان آیلتس هستند کلی صفات و لغت‌های خفن درباره صفات اخلاقی بهتون یاد داده. حتماً این ویدیو رو ببینید و در حد ده دقیقه روی ساختن دایره واژگان خفن برای خودتون وقت بزارید. امیدوارم این ویدیو کلی چیزای جدید بهتون یاد بده. چرا دیدن این ویدیو خوبه؟ چون این کلمات رو به حافظه تصویری تون می‌فرستیم. کلی نشستیم براتون ادیت زدیم و عکس و … روی حرف های امیر اضافه کردیم. تلفظ ها رو هم که طبیعتاً با دیدن ویدیو بهتر می‌فهمید تا خوندن این متن. اما من بر حسب وظیفه بخشایی از درس گفتار ویدیویی رو اینجا هم به‌صورت متنی براتون می‌زارم تا اگه وقت نداشتید ویدیو رو کامل ببینید ، با خوندن این مقاله دست‌کم چهار پنج صفت جدید یاد بگیرید و حالشو ببرید دوستای عزیزم!

آدم‌های موفق چه صفات اخلاقی ای دارند؟

بچه‌ها، مثلاً بیل گیتس و استیو جابز و … که به نظر ماها آدم‌های موفقی هستند ، چه صفات اخلاقی ای دارن؟ مثلاً به نظر من سخت‌کوش اند. سخت‌کوش به انگلیسی میشه hardworking . یا این‌که مثلاً خودشون رو وقف کارشون می‌کنن که به انگلیسی میشه devoted . یا اینکه خیلی روی کارشون جدی هستن که میشه serious . ممم .. دیگه چیا هستن به نظرتون؟ … گاهی وقتا بعضیاشون جاه‌طلب هم هستن . جاه‌طلب به انگلیسی چی میشه؟ میشه ambitious  .

خب به نظرتون این کلمات ساده ان؟ مثلاً hardworking  رو فکر می‌کنید عمه‌ی منم بلده؟ پس ویدیو رو حتماً ببینید تا معادل‌های باحال تر مثل industrious رو هم برای لغت سخت‌کوش و خیلی لغات دیگه یاد بگیرید.

ما همیشه توی ویدیوهای آموزشی‌مون مخصوصاً اون دسته ویدیوها که درباره آموزش لغت هست، سعیمون بر اینه که مثلاً توی ده دقیقه آموزش ، لغات رو در سه سطح یاد بدیم. مثلاً وقتی می‌خوایم کلمه سخت‌کوش رو یاد بدیم ، هم یک لغت ساده‌رو درباره‌اش یاد بدیم ، هم یک لغت متوسط و هم یک لغت سخت مثل industrious . بنابراین حتماً حتماً پیشنهاد می‌کنم درس گفتارهای کاملاً رایگان و باحال و ویدیویی ما رو از دست ندید و حتماً ببینید!